۴ نکته مهم که باید قبل از انجام طرح تاتو بدانید

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

قبل از انجام تاتوی بدن، عوامل زیادی هست که باید بهش توجه کنید.

من تعداد زیادی خالکوبی و تتو بر روی بدنم انجام دادم و خب تجربه های زیادی دارم که می خواهم باهاتون به اشتراک بگذارم و اگر شما هم میخواهید تاتو بزنید روی بدنتون این نکات خیلی کمک بزرگی بهتون میکنه.

تاتوی بدن موندگار هست !

تاتوی بدن برای مدت زیادی موندگار هست. پس حتما باید قبل از انجام تتو به اون طرحی که مد نظرتون هست خوب فکر کنید، شاید بعد از کمی فکر کردن از اون طرح خسته بشید و برید سراغ طرحی دیگه چون تاتو بیشتر از ۱۰ سال بر روی بدن موندگار هست.

اره، درسته می‌تونید پاکش کنید، ولی خب پاککن لیزری خیلی گرونه، خسته‌کننده و دردناک هم هست.

البته یک راهکار وجود داره اون هم این هست که اون طرحی رو که مد نظر دارید به تاتوآرتیستتون بگید که به صورت موقت برای شما چاپ کنه بر روی بدنتون تا ببینید بعد از گذشت ۱ هفته چه حسی به اون تتو و خالکوبی دارید.

کجای بدنتان می‌خواهید طرح تاتو بزنید؟

مثلما شما قبل از انجام به این فکر می‌کنید که چه طرحی رو انتخاب کنید برای تاتو کردنش بر روی بدنتان اما درواقع جایی که میخواهید طرح را بزنید به اندازه خود طرح تتو مهم هست.

بعضی از جاهای بدن برای تاتو کردن خیلی درد داره و بعضی از جاهای بدن هم دردش کمتره. وقتی در جاهایی از بدن تتو می زنید که در دیدِ عوام دیگران باشه خب مثلما مورد قضاوت هم قرار می‌گیرید.

ممکن هست که اگر تتو را درد جایی از بدنتان بزنید که در دید دیگران باشد از شغل و کارتان اخراج شوید.

طرح تاتو بدن بر روی کتف

طرح تاتو بدن بر روی کتف

تحقیق کنید برای یافتن تاتوآرتیست

قبل از تاتو زدن، پیدا کردن یک مجموعه با یک تاتو آرتیست خوب خیلی ضروریه. این رو درنظر بگیرید که دارید به چه کسی اعتماد می‌کنید که یک طرح تاتو را بر روی بدنتان بزند.

بهتر هست برای پیدا کردن یک آرتیست خوب حتما وقت بگزارید و از دوستانی که طرح تاتو دارند بر روی بدنشان سوالاتی در مورد اینکه (شما کجا تتو کردید و آیا از کارشون راضی بودید؟) بپرسید.

پیشنهاد میکنم که حتما به صورت حضوری به مجموعه هایی که تاتوی بدن انجام میدهند مراجعه کنید و شخصا با تاتوآرتیست ها صحبت کنید. اگر موقع مراجعه امواج منفی حس کردین، برگردید. اگر مکان کثیف به نطر بیاد باز هم برگردید و دیگه تا آخر عمرتون به اون مجموعه نروید، مکان‌هایی که تاتو می‌کنند باید فوق العاده تمیز باشند؛ مثل یک بیمارستان ضد عفونی شده.

تاتوی بدن خیلی درد داره

میزان تحمل درد کشیدن در افراد متفاوت هست. همچنین باید بدانید که انجام و زدن طرح تاتو بر روی بدن درد زیادی داره. البته بعد از مدتی بی حس می‌شوید.

وقتی آدرنالین در بدنتان ترشح بشه، درد کم کم فروکش می‌کنه.

باید بگم که بیشترین درد در قسمت شانه ها هست، چون لایه های گوشتی کمی داره و استخوانی هست. جاهای نرم و ضخیم زیاد درد نداره.

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *